Mastiff je charakterizován oddaností, laskavostí, velkou silou bez hrubosti a jakékoli agresivity, temperamentem a ušlechtilostí hodnou šlechtice s modrou krví. Je ohleduplný vůči prohřeškům dětí, štěňat, či malých psů. S velkou odvahou chrání majetek i rodinu svého pána (při večerní procházce parkem nemusíte mít žádné obavy, i když pes někde pobíhá a vy ho nevidíte - on vás stále z dálky kontroluje a hlídá). Se svou rozvážností a moudrým vzhledem budí na procházkách respekt nejenom u lidí (u těch si mastiff vynutí chvilkové pozastavení a obdiv), ale také i u ostatních psů, kteří když ho potkají se skromně přikrčí, jako by se chtěli poklonit „králi mezi psími plemeny“. Klidnou, vyrovnanou povahou, inteligencí, učenlivostí a moudrým vzhledem se tento pes stal nejenom výborným společníkem, ale hlavně noblesou rodiny. Anglický mastif si vydobyl mezi psy něco, jako lev mezi kočkami.
                                                                                                                                                                                                                  Chovatelská stanice Debra-Damo

our boys
casper
CASPER
Inter CH.  Multi CH.
Casper Debra-Damo
* 12.10.2008

veteran
fredy 12 months
*25.7.2011
import ENGLAND

veteran
humvee BRUTUS
Humvee Debra - Damo
*27.9.2014

KRYCÍ PES / STUDDOG / DECKRÜDE
cappy
CAPPY
Cappy Dolce Vita Bohemia
*15.6.2016

KRYCÍ PES / STUDDOG / DECKRÜDE
our girls
gaura
*30.07.2014
even flow 22m KIKA
Even Flow Debra-Damo
*18.02.2013
shira
SHIRA
Cyberus To Xess
* 29.04.2012
import ENGLAND

feebee FEEBEE
Feebee u Tří ořechů
*28.10.2010


In Memoriam   S chovem mastifů jsme začali v létě roku 2001 ... šťastnou náhodou. Seznámili jsme se s pane Radkem Rohovským, od kterého byla našie Dora – Blanka U Tří ořechů. Dorka byla už od malička velice (na mastifa až netypicky) hravá a aktivní fena (jak jsme polsléze zistili, tuto vlastnou předává i na svoje potomstvo).
   V roce 2003 jsme si zaregistrovali chovatelskou stanici Debra – Damo a začali shánět ženicha (ono není to tak jednoduché - někdy nechce pejsek, někdy páníček) a po nějaké době vyjednávání o velikosti věna budoucího manžela jsme se rozhodli: A dost! Pořídíme si ženicha vlastního. Protože ale Dorka už měla 4 roky, štěňátko to být nemohlo.
   Se Sidem (Ideál pod Slováckym nebem) se Dorka potkala již v roce 2004 na setkání v Hlučíně. Padli si do oka, už tehdy jsme začali zvažovat možnost, nechat Dorku Sidem nakrýt. A tak když se nám naskytla možnost pořídit si tohoto krásného meruňkového téhdy 5-letého psa, neváhali jsme. Jejich společné žití nebylo zpočátku zcela bezproblémové, Sid je pes a Dorka zas velice dominantní fena. Po pár „italských „ týdnech se situace urovnala a až do  smrti se měli moc moc rádi.
    
Lásce ke psům jsme začali propadat čím dál tím víc, a tak se naše smečka začala rozrůstat : o mastify Trixi ( Beatrix Debra-Damo *2006), Caspera (Casper Debra-Damo *2008), Feebee (Feebee u Tří ořechů *2010), Joly (Iolanda del Fracasso *2010 - 2013), Fredyho ( Cyberus Azzaro *2011 ),  Diesela ( Cyberus Backup plan * 2011 - 2014)Shiru ( Cyberus To Xess * 2012),  Gauru ( Gaura Debra-Damo * 2014) také o flata Daysy (Glory Days Black Brianta *2008) (flata, proto aby to mastifáci neměli tak jednoduché).   

    V létě roku 2009 jsme se poprvé setkali i se smrtí, opustil nás, náš nezapomenutelný klidný a moudrý Sid. V létě roku 2011 nás opustila naše první mastifka, věčně hravá a veselá  Dorka, která byla až do posledného dne velkým-malým štěňátkem. Bohužel žití je i o ránách, největší a zcela nečekanou ránou pro nás byl náhly odchod naší princezny Joly na jaře 2013, druhá podpásovka pak bylo náhle úmrtí Diesela na podzim 2014, náhly a nečekaný odchod milovaného psa přebolí, nikdy však úplně neodejde, navždy zůstane s námi v našich vzpomínkách a srdcích ...  Naši pejsci nám jsou a pořád budou  velkou oporou. Děkujeme jim za každý úžasný den,  doufáme, že jsme jim dostatečně odměňujeme za jejich lásku,  sílu a energii, kterou nám dávají. . 

Život se psy je opravdu hodně plný! dny utíkají jako voda a prakticky všechno se musí podřizovat i jim. Né vždy je jednoduché zkloubit práci a běžný lidský život se životem 4nohých dětí, chce to spoustu kompromisů ... Všechno to začalo v lednu 2006, kdy  jsem se s téhdy 2 „pejsky“ přestěhovali do Oldřišova, do rodinného domku s velkou zahradou, kde jsme měli spočátku i prodejnu rostlin - ta byla záhy přestěhována. V roce 2014 jsme pejskům konečně dle svého přání a představy dostavěli zbrusu nový domek, cihlový a snažili jsme se aby byl i "staroanglický" . Za ty roky co s námi pejsci žijou, jsme předělalali i komplet celou zahradu, všude je kvalitní trávník (travní osivo speciálně namíchané ), do budoucna doufáme, že jim stín budou dělat vzrostlé duby a borovice... zahrada je rozdělená na dvě části, tak aby i v době, kdy musíme pracovat si oni mohli užívat sluníčka, pohybu ale i se schovat před nepříznivým počasím a jen tak si leňošit ve svých pelíškách. Hned za zahradou je pole, pak i les , je ideální jen otevřít vrata a vyběhnout na procházku ...   Naši psi jsou jako naše "divoké " děti, jsou naší nedílnou součástí. 

    

   


MORE PHOTOS 

Ideál a Blanka

Ideál blbne

v pískovně

Anemone a Blanka

Ideal, Blanka a Anemone

Ideál a Anemone

Mazlící večer

Postelový vetřelec

Blanka v kuchyni

Ideál a Blanka
"po úspěšném odhovu vrhu B"
Blanka den před porodem
štěňátek vrhu B
Blanka a malá Anemone

Trixi
Velikonoce ´07

Trixi  srtrážce pokladu!
Velikonoce ´07
Trixi
Velikonoce ´07

Trixi na cestě kolem Moravice.
Velikonoce ´07

Trixi  po cestě kolem Moravice
Velikonoce ´07
Trixi  po cestě kolem Moravice
Velikonoce ´07
 

Když mastifek blbne...

Ideál - 8 let

Blanka Ideál

Beatrix 03´08

Trosečníci