www.mastif.cz

     PF 2010 

          FOTOGALERIE                                                                VIDEOGALERIE    Novinky / News
30.12.2010
¨
Věříme, že máte za sebou příjemně prožité vánoční svátky a teda plný síly se můžete pustit do roku nového. Vykročte tím správným krokem ....přejeme štěstí, zdraví, pohodu, splněná přání a touhy, přijímejte a rozdávejte radost. Někdy je to o náhodě, hodně však v nás....


MY všichni z Debra-Damo

 

19.12.2010
Trixinka dnes slaví 4-té narozeniny!
Ttrixi

Všechno nej, nej, nej... všem již 4-letým B-čkam

Happy Birthday

14.12.2010Oblečení jak na polární výpravu, pět minut přemáhání se při  zdolávání počátečního náporu větru, sněhu a mrazu a pak.... paráda a blbnutí ve snehu. Po mastifácku řečeno::
 "Ale poď už,  co se loudáš... no konečne... už to odemkni, odemkni nooooo...paráááááda sníííííííííh  8-)) 

 casper

VÍCE FOTEK ZE ZIMNÍCH PROCHÁZEK  NAJDETE ZDE   FOTO


6.12.2010
Tentokrát jedna neaktuální novinka - 14 dní stará novinka. Předposlední listopadový víkend jsme opět využili výstavně. Již v pátek jsme vyrazili do Nitry, co bylo fajn, protože jsme na výstavu byli řádně vyspinkaní... V Nitře bylo opět skvěle! Na výstavě vše běželo poměrně "hladce" a není nad to, strávit den (dny) se stejně postiženými lidmi. Tešili jsme se i na povýstavní pohodový večer s "Hvězdičkami" - Markétkou, Davidem a Abinkou, ale náš Casper se do Abi šíleně zamiloval, pudy byly silnější než on i než my... no,  ale jinak SUPER! A tak nejen, že jsme strávili hezký víkend se skvělými lidmi a jejich krásnými hafany, ale podařilo se nám poprvé získat V2 a  i BOB!!! Vítězem plemene se v sobotu stala Cassandra Spod Holí. 

20.11.2010 - Medzinárodná výstava psov - NITRACANIS  /rozhodčí Pettkó Csaba, H/
Casper Debra-Damo - V2, res. CAC, res. CACIB

21.11.2010 - Medzinárodná výstava psov - NITRACANIS  /rozhodčí Václavík Miroslav, CZ/
Casper Debra-Damo - V1, CAC, CACIB, BOB

FOTKY Z VÝSTAVY NAJDETE ZDE   FOTO

15.11.2010
 Do FOTOGALERIE jsem opět přidali pár nových fotek.

miláčci1.11.2010 
CASPER je TÁTA!!!

V chovatelské stanici "U TŘÍ OŘECHŮ" se dne 28.10.2010 narodili první štěňátka po Casperovi. Maminkou tří krásných mrňousků - 2 pesjků a 1 fenky - je SOPHIE (Efficacious Kumormai).

Sophii a štěňátkům přejeme hodně zdraví a sil .... už se moc tešíme, až se s Vámi pomazlíme!!!
 
Sophie & Casper pupps


21.10.2010 Ve FOTOGALERII  najdete nové fotky našich mastifů!

Casper

12.10.2010Casper s Daysy slaví své 2 narozeniny!Jen to NEJNEJNEJ,  hlavně zdravíčko a lásku přejeme i Vám -  Cassidy a Cera!3.10.2010
 Právě XXV. Krajowa Wystawa Psów v polském městě Rybnik, byla pomyslnou tečkou v  Casperovém "výstavním maratonu". Casper byl na výstavě jediný mastif, ale věříme, že nejen proto si odnesl titul CWC a BOB. Samozřejmě, že s náma byla i naše Daysy, která také získala titul CWC. Opět jsme prožili krásný den, tentokrát ale hlavně s retrievery.

3.10.2010 - Krajowa Wystawa Psów Rybnik  /rozhodčí Andrzej Kot, PL/
Casper Debra-Damo - V1, CWC, BOB

  Casper  Casper  Casper

Casper Debra-Damo splnil podmínky pro udělení titulu "CHAMPION POLSKI" !!!
1.10.2010


V úterý v poledne jsme zapojili karavan, naložili Caspera s Daysy a vyrazili směr Celje. Cestou lilo, byla tma, mlha a my poslouchali  AC/DC  "Highway to Hell" , ale my na dálnici do pekel nebyli.... 8-))
Celje je město zhruba ve středu Slovinska, i tak si dovolím říct, je to krásná země! Celje je moc hezké starobylé město, s krásnou a zachovalou architekturou. Příjezd, parkování, organizace a vše kolem výstavy šlo lehce a jednoduše, skvělé. Dobrý začátek!
Ve středu se konala Klubová výstava slovinského moloss klubu - Slovenski klub za velike pasme in molose. Na tuto výstavu bylo přihlášených 14 mastifů, ale né všichni dorazili. Samozřejmě, že jsme byli hodně nervózní, ale věřili jsme v Casperovo výborné umístění. Casper však předčil naše očekávání - stal se Vítězem plemene - BOB! Radost obrovská, slovy nepopsatelná.... no, bylo to neuvěřitelné!. V závěrečných soutěžích se Casperovi dokonce podařilo probojovat mezi 6 nejlepších jedinců výstavy, co nás také veeeelmi potěšilo!
Nejdůležitějším dnem byl ale čtvrtek - Euro dog show 2010,  přihlášených 52 mastifů, 27 psů a 25 fen. Říkali jsem si, výborný asi budeme 8-), umístění v první čtyřce ve skupině by bylo skvělé.... Casper se ale opět předvedl, vyhrál mezitřídu a stal se také Evropským vítězem - pes! Evropským vítězem - fena se stala krásná italská 3,5 letá fena Dolcevita del Fracasso, která se také zaslouženě stala Vítězem plemene - BOB!!
Byly to opravdu krásné dva dny strávené v společnosti krásných molossů! Moc děkujeme i Štěpánovi s Luckou, se kterými jsme se mohli těšit z úspěchů našeho Caspera a teda i českého chovu mastifů v Evropě! Díky, díky, díky, že jste s námi snášeli napětí, drželi pěsti ale hlavně skákali, těšili se, tleskali a za sebe, děkuji, že jsem v tom náporu emocí měla za kruhem koho obejmout!!!! 8-)

Casper Debra-Damo vítězstvím na klubové a evropské výstavě splnil podmínky pro udělení titulu Slovenia Champion!!!30.9.2010-03.10.2010    EURO DOG SHOW 2010, Celje, SI
rozhodčí Michael Forte, IRL

BOB                                   DOLCEVITA DEL FRACASSO

Junior BOB                        ARES

European Winner CACIB - Pes/Dog         CASPER DEBRA-DAMO 

European Winner CACIB - Fena/Bitch     DOLCEVITA DEL FRACASSO 

European Junior Winner - Pes/Dog           ARES

European Junior Winner - Fena/Bitch       EDICION SPECIALE DE LA BASSE ROCHE  


Casper

Všechny výsledky najdete ZDE

FOTO Z VÝSTAVY / MORE PHOTOS   foto


29.9.2010      EURO CLUB SHOW SKVPM 2010, Celje, SI
rozhodčí Nikša Lemo, CRO


BOB                                   CASPER DEBRA-DAMO

Junior BOB                               
 MASTIF HILL CHRIS DIZZY SUCCESS

Euro club schow SKVPM Winner - Pes/Dog                 CASPER DEBRA-DAMO

Euro club schow SKVPM Winner - Fena/Bitch              ANTHEA 

Euro club schow SKVPM Junior Winner - Pes/Dog       MASTIF HILL CHRIS DIZZY SUCCESS

Euro club schow SKVPM Junior Winner - Fena/Bitch   ATENA 


 Casper

19.9.2010
Setkání se konalo o víkendu v rekreačním areálu Brněnka v Herolticích. Nevyšlo nám zůčastnit se obou dnů, ale i tak to bylo skvělí! V neděli proběhl svod mladých a bonitace. Bonitovalo se hned 8 mladých mastifů, jedním z nich byl i náš Cassidy Debra-Damo. Vlastně hlavně kvůli němu jsme tam jeli, rok jsme ho nevideli, pouze slyšeli o jeho "výkonech". Vyrostl z něho hezky urostlý mastif, veselý a plný temperamentu. Podobnost s maminkou Dorkou je veliká, takže jsem jej zmerčila hned po vystoupení z auta. Šla jsem se s ním přivítat, těšil se co by ne, ale pak se na mně vrhli ještě i jiní pesani, takže jsem se k němu otočila zády. Zřejmě se ho to dotklo - počúral mi záda. 8-)))  ♥ MILUJU NAŠE MASTIFÍ DĚŤULKY !!! ♥

Cassidy Debra- Damo

   CASSIDY   CASSIDY


VÍCE FOTEK ZE SETKÁNÍ NAJDETE ZDE   FOTOVšem lidičkám a jejich  mastifům děkujeme za super víkend!!!

11.9.2010

Po 4-měsíčních "výstavních prázdninách" jsme si s Casperem opět na jednu vyjeli. V Nezamyslicích se konala Klubová a speciální výstava Moloss Clubu CZ.
Casper se na "výlet" tešil, ikdyž probudit ho o půl sedmé bylo težké, v autě byl první.  Věděl proč se těšit! Milí lidé, příjemné prostředí, které nabídlo velkým psům dostatek prostoru a vlídne počasí. Přihlášených bylo 5 mastifů, ačkoli jsme čekali jiného rozhodčího, posuzování pan Milana Biroše, zklamáním rozhodně nebylo.
A tak nejen, že jsme strávili hezký den se skvělými lidmi a jejich krásnými hafany, ale podařilo se nám i vybojovat titul Vítěz plemene - BOB!!!


11.9.2010 - KV Moloss Club CZ, Nezamyslice /rozhodčí Biroš Milan, SK/
Casper Debra-Damo - V1, CAC, BOB

Casper      Casper


       FOTKY Z VÝSTAVY NAJDETE  ZDE FOTO


29.8.2010Cera Debra-Damo dnes opět vyrazila na výstavu, tentokrát do Mladé Boleslavi, přihlášených bylo celkem 18 mastifů, které posuzoval chorvatský rozhodčí Bojan Matakovič. Vítězem plemene - BOB se stala fenka Ines Hani Pohoří Anem.


29.8.2010 - MVP, Mladá Boleslav /rozhodčí Bojan Matakovič, CRO/
Cera Debra-Damo - V2, res. CAC


GRATULUJEME!!!


FOTKY Z VÝSTAVY OD "HVĚZDIČEK" NAJDETE  ZDE   FOTO

FOTKY Z VÝSTAVY OD RADKA NAJDETE  ZDE   FOTO


27.8.2010
Asi nám není přáno ... na obrazovce hledalo aspoň jednoho drobečka hned několik páru očí, ale marně.
Trixi opět nezabřezla!  Je nám to opravdu moc moc moc líto. 8-(  
Trixinka by měla znovu hárat v lednu-únoru 2011, rozhodli jsme se, že ještě vyzkoušíme krytí jiným psem.


23.8.2010

 Ve FOTOGALERII opět pár nových fotek našich mastifů .... mrkněte se! ;-)

doratrixicasper

22.8.2010


Další výstavní výsledek naší Cery Debra-Damo. O víkendu proběhlo v Bratislavě DUODANUBE - dvoudenní mezinárodní výstava psů,  kterou v sobotu posuzovala paní rozhodčí Viera Staviarska a v neděli ruská rozhodčí. Vítězem plemene se po oba dny stala Cassandra Spod Holí. 

21.8.2010 - MVP, Bratislava /rozhodčí Viera Staviarska, SK/
Cera Debra-Damo - V2, res. CAC, res. CACIB

22.8.2010 - MVP, Bratislava /rozhodčí RUS /
Cera Debra-Damo - V2, res. CAC, res. CACIB

RADKOVI DĚKUJEME A GRATULUJEME!!!FOTKY Z VÝSTAVY NAJDETE ZDE   FOTO

26.7.2010
Dnes v brzkých ranních hodinách jsme se vrátili, plní dojmů, emocí, ale hlavně plní mastifů. V ůnoru byl na krytí s Trixi pouze Patrik, tentokrát jsme jeli oba, a tak už i já chápu jeho nadšení. Vidět pohromadě skoro 20 krásných mastifů, kteří žijí v neuvěřitelném souznění se svým "pánem", tak to se nestáva často... Je to krásné, neuvěřitelné a obdivuhodné!
    Tento třídenní pobyt na východě Slovenska byl pro nás s Trixi i dovolenou. U Trixi se jako ideální na  krytí  rýsoval víkend, tak jsme v pátek po práci rozdělili naše "deti" -Karolínku a Daysinku babičkám, o Dorku, Caspera a ostatní drobnou zvířenu se zas staral děda. Po hodinovém spánku jsme vzbudili i Trixi a vyrazili.. 7,5 hodinová cesta v bouřce a tmě, skvelé...
    V sobotu ráno jsme dorazili k panu MVDr. Polievkovi. Trixi jsme hned nakryli, chvíli pokecali a pak se jeli ubytovat. Bydleli jsme jen 20m od Zemplínské Šíravy- největšího jezera na Slovensku. Trixi takhle velkou vodu nikdy nevidela. Mysleli jsme si, že její přístup k vodě bude poněkud odměřený. Ale nene, po otevření kufru auta, chvíli kroutila hlavou a špicovala ouška, pak ale hned vyletela k vodě a blbla s vlnkami, pobavila všechny kolem. V sobotu bylo ještě celkem horko, a tak zatím co náš "šofér" dospával, jsem s Trixi vyrazila na procházku. Po pár metrech se k nám přidal Piťa, uštěkaný, vytrvalý ale milý čivavák. Trixi jako cvičený aportér nosila klacíky z vody, chytala vlnky, sledovala racky a kačeny.... Nedalo mi nezkusit, jestli poplave, sama se totiž odvážila jen tam kde dosáhla dno. Zpočátku máchala nohama a hodně cákala, ale nakonec i celkem slušně plavala. Za "maminkou" vleze přece kamkoliv!!! Ze břehu měla i  Piťovu hlasitou podporu. V neděli už od rána lilo, byl to pro Trixi oddychový den, tak jsme leňošili, hráli karty a prokládali to procházkami po okolí. V okolí Zemplínské Šíravy je totiž moooc hezká krajina...
    V pondělí jsme pak krytí zopakovali a až do pozdního odpoledne zůstali v ch.s. Slnko Zemplína, kde jsme se bavili s panem Polievkou, který se nám dlouho a ochotně věnoval, i když kolem tolika mastifů by měl jistě co jiného na práci. Moc krát děkujeme!!!

  trixi   dusty

Pro nás pro všechny to byl moc hezky strávený víkend. Trixi byla opravdu v naprosté pohodě a spokojenosti, dny pro zabřeznutí ideální a tak doufáme, že tentokrát snad.....


Fotky z víkendu na Slovensku najdete ZDE     foto


23.7.2010

 Doma nastal poplach, balíme a vyrážíme s Trixinkou za Dustym !!! Držte nám pěsti.....

6.7.2010
První červencový den k nám dorazili manželé Hlínovi s Bugi-vugi. Bugi je první Casperovou "nevěstou". Krytí se podařilo a tedy věříme, doufáme... proto i Vy pečlivě sledujte stránky chov. stanice Něžný zmatkář!!! 
                                     
bugi     casper

...hned vědí co a jak...
krytí

....únava a spokojenost...
krytí

Držíme pěsti!!!

Bohužel Bugi nezabřezla. Je nám to moc moc líto...
27.6.2010


A kdo jsou nejhezčí mastofové na světě pro rok 2010? Po nedělní prezentaci mastifů na světové výstavě je to jasné...  bohužel slovenští ani čeští mastifové se v Dánsku neukázali, možná na evropské výstavě ve Slovinsku ...?!


25.6.2010-27.26.2010
 WORLD DOG SHOW 2010, Herning, DK

rozhodčí Christofer Habig, D

BOB                                   MASTIF HILL WALL ARNOLD 

World Winner CACIB - Pes/Dog         MASTIF HILL WALL ARNOLD 

World Winner CACIB - Fena/Bitch     ADDERLEY A LOT LIKE LOVE 

World Junior Winner - Pes/Dog           IONESCO DU DOMAINE DE STRAZ 

World Junior Winner - Fena/Bitch        TALEA AMARETTO OF THE ROYAL CLUB 

World Veteran Winner - Pes/Dog         WILEYWAYS CONRAD


                                                                   

Všechny výsledky najdete ZDE

          
20.6.2010


Výstavní sezóna je v plném proudu, takže další výstavní výsledek  Cery Debra-Damo.
O víkendu proběhla  v Brně Mezinárodní výstava psů, kde bylo přihlášených 6 mastifů, které posuzoval pan rozhodčí Petr Řehánek. Vítězem plemene se stal Cerberus Spod holí. 

20.6.2010 - MVP, Brno /rozhodčí Petr Řehánek, CZ/
Cera Debra-Damo - V2, res. CAC, res. CACIB

cera v brně

DĚKUJEME A GRATULUJEME!!!


FOTO Z VÝSTAVY NAJDETE ZDE   FOTO

19.6.2010

Nové fotky naší bandy najdete ve FOTOGALERII

Dorinka aportér    Casperovi starosti 8-)    trixinka


12.6.2010


V Kunraticích, v zámeckém parku, se dnes konala KLUBOVÁ VÝSTAVA KLUBU CHOVATELŮ ANGLICKÉHO MASTIFA bez zadávání titulu klubový vítěz. I když jsme nebyli přítomní, z fotek je cítit, že šlo o velice vydařenou akcičku! Paní rozhodčí Daniela Pavlovská vybírala z 19 mastifů a výsledek nás moc potěšil. Vítězem plemene se stala Cera Debra-Damo a nejlepším mladým jedince Abigail Krémová hvězda. 

12.5.2010 - KV KCHAM, Praha Kunratice  /rozhodčí Daniela Pavlovská, CZ/
Cera Debra-Damo - V1, CAC, BOB

cera             cera
GRATULUJEME A RADKOVI MOOOOC DĚKUJEME!!!!FOTO Z VÝSTAVY OBJEKTIVEM RADKA ZDE  
FOTO Z VÝSTAVY Z POHLEDU "HVĚZDIČEK" NAJDETE ZDE  10.6.2010


Po vytrvalých deštích, kdy jsem zvažovali, jestli nezačneme pěstovat rýžy a chovat ryby, se sluníčko tak činí, že i našim africkým papoušíkům je horko...

Ne, naši mastifáčci nejsou vůbec leniví, jen si šetří svou drahocennou energii....

Trixi s Casperem se válí ve stínu stromů....
válení ve stínu

                                                                ... a Dorinka pro jistotu zvolila stín i "podlahové chlazení".
Dorka mezi květináči


6.6.2010Po dlouhé době jsme na výstavu psů vyrazili jako diváci. Bylo to fajn i díky velice příjemnému panu Kuricovi a panu Polievkovi, se kterými jsem hodila řeč. Vítězem plemene na Mezinárodní výstavě psů v Nitře se stal Elton II Slnko Zemplína. Na fotky z výstavy se můžete podívat ZDE

V tento hezký den, nás ale opět nejvíce potěšila "hvězdička" Abigail Krémová hvězda, která na NVP Klatovy získala nejen VI, CAJC,BOB, ale také juniorBIG  II.FCI skupiny!

GRATULUJEME!!!
1.6.2010


  Dorinka dnes slaví 9-té narozeniny! 
dorinka 9 let

Ve FOTOGALERII najdete fotky ze života Dorky - THE BEST OF DORA


8.5.2010Dnes se na hezkém místě - u Hlučínského jezera, konali Klubové výstavy dvou klubů zastřešujících plemeno anglický mastif, a to : KLUBU CHOVATELŮ ANGLICKÉHO MASTIFA  (KCHAM) a KLUBU MÁLOPOČETNÝCH DOGOVITÝCH PLEMEN PSŮ (KMDPP).

8.5.2010 - KV KCHAM  /rozhodčí Karel Hořák, CZ/
Casper Debra- Damo - V1, CAC, BOB, Klubový vítěz
Cera Debra-Damo - V1, CAC

Všichni, kdo pana rozhodčího Karla Hořáka alespoň trochu znáte, víte, že dokáže zaujmout nejen kolem stojíci publikum, ale i prosté kolemjdoucí. Tak tomu bylo i nyní. Casperovo osvalení přirovnal k Arnoldu Schwarzenegrovi, nad jeho hlavou, očima, rovnou hřbetní lini a lehkým pohybem žasnul.... no prostě v té chvíli jsme opravdu nabyli dojmu, že hezčí mastif neexistuje. Byl nadšen!
Casper se stal Klubovým vítězem a vítězem plemene! Ocenění Klubový vítěz mladých si odnesl za mladé psi Corty Vendryňský Ši-Mon a za mladé feny Abigail Krémová hvězda. Klubovým vítězem fena se stala Amélie From Gawy.

KV
 
8.5.2010 - KV KMDPP  /rozhodčí Milan Biroš, SK/
Casper Debra- Damo - V1, CAC, BOB, Klubový vítěz, BIS III
Cera Debra-Damo - V1, CAC, Klubový vítěz fena

Pana rozhodčího Milana Biroše považujeme za odborníka na toto plemeno, sám napsal několik článků o anglickém mastifovi. Také si ceníme jeho komentářů psů i pro "nás za kruhem". U Caspera ohodnotil zejména jeho výbornou mechaniku pohybu, správne proporce a osvalení. Casper se stal Klubovým vítězem a vítězem plemene! Ocenění Klubový vítěz mladých si odnesl za mladé psi Doctor U Tří ořechů a za mladé feny Abigail Krémová hvězda. Klubovým vítězem fena se stala Cera Debra-Damo.

kv kmdpp

Casper, jako vítěz plemene anglický mastif, se ještě zůčastnil soutěže o nejhezčího psa výstavy KMDPP, kterou rozhodovala paní Libuše Ubrová. Casper se umístil na krásném 3.místě - BIS III (na 1.místě se umístil šarpej a na 2.místě argentínska doga) .

BIS III


Casper a jeho ceny
 CASPER DEBRA- DAMO a jeho 6 pohárů z dnešního dne!!!

!FOTO Z DNEŠNÍCH VÝSTAV ZDE!

5.5.2010

Do FOTOGALERIE jsme přidali nové fotky našich miláčků při jejich nejoblíbenějších činnostech!

Trixinka s Karolinkou

4.5.2010


Dnes jsme se dozvěděli výsledky nálezu DKK od všech našich C-ček. A je to úplná super bomba, protože všichni tři -  CASPER, CASSIDY i CERA mají DKK 0/0  (HD: A/A ) !!!! 

2.5.2010


Všechno nej nej nej... 4-leté Anemone Debra-Damo
anemone   anemone
25.4.2010

Casperův super výstavní úspěch!!!
Tuto neděli jsme se rozdělili na dva tábory - holky (mamka, miminko s Daysynkou (naše čertice flatice)) jsme si vyjely na kolách a kluci (taťka s Casperem) si zas vyjeli do Polska na Mezinárodní výstavu psů do Opole. Přihlášených bylo 8 mastifů a všichni starší než náš . Byli jsme hodně zvědaví... mastif přišel na řadu v 11:05 a pak už to jelo...Casper vyhrál třídu, poté porazil psa v otevřené i ruského šampiona Mastiff Hill Extreme Tiger a dále i nejlepší fenu Nina Lwia Dolina a stal se jako nejmladší mastif na výstavě VÍTĚZEM PLEMENE!!! Super! Paráda!
Já, tady v ČR, jsem po přečtení SMS poskakovala kolem Moravice, nejen kolem jdoucí, ale i Daysinka s Karolinkou, se na mně divně koukali 8-))  Jak se asi těšili kluci....

Foto z výstavy najdete v naší FOTOGALERII (také můžete skákat radostí 8-))

Moc nás potěšila i zpráva od Markétky, že jejich "hvězdička" - Abigail Krémová Hvězda, se stala vítězem plemene (BOB) na Mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích. Gratulujeme je to super, skvělých úspěch!!! A to jí je teprve 13 měsíců....

25.4.2010 - MVP Opole /rozhodčí MVDr. G.Ridarčíková, SK/ 
Casper Debra-Damo - V1, CWC, CACIB, BOB

casper  casper

15.4.2010Náš "nejmenší " Casper stejně tak i jeho bráška Cassidy a ségra Cera podstoupili rentgen kyčlí pro vyhodnocení dysplazie kyčelního kloubu. Teď už jen čekat na posouzení od pana MVDr. Ducheka, který posuzuje dysplazii pro náš klub.
Pohled na psa po narkóze, je fakt hodně smutný. Kor na mastifa..no, ještě že nemáme doma baseta, bloodhunda.... ach, ty oči!
Takhle Casper spal, probouzel se a i stěžoval Trixince...
casper  casper  caspercasper  casper a trixi
 
11.4.2010Dnes opět výstavní neděle. Tentokrát cesta nebyla daleká, jen do Ostravy, takže žádné brzké ranní vstávání, nestíhání a stres. Casper se těšil a hned hupsnul do auta. Na výstavě se zvítal s Belliskou a Artíkem a pak i se ségrou Cerčou. Výstavy se zůčastnilo celkem 6 mastifů a vítězem plemene se stal Candy - Caesar Obří Vysočiny. Počasí nám nakonec přálo, pršet začalo až když jsme odjížděli. Byl to opět hezký výstavní den. Domů jsem si kromě unaveného pejska s medailí odvezli i dobrůtky, jasné že i pro holky!
Fotky z výstavy opět v naší FOTOGALERII 

Casper a Cera 18 měsíců
casper a cera

11.4.2010 - NVP Ostrava /rozhodčí Václavík/
Bellis Debra-Damo - V1, CAC
(tímto Bellis splnila podmínky pro udělení titulu Grandšampion GRATULUJEME!!!)
bellis

Casper Debra-Damo - V1, CAC
casper

Cera Debra-Damo - V1, CAC, Národní vítěz
cera

27.3.2010


Netradičně už v sedm ráno jsme vzbudili našeho Caspera a vyrazili na mezinárodní výstavu do polských Katowic. Stejně jako my se také Casper těšil, už dlouho jsme na výstavě nebyli. S každou hodinkou čekání ho radost postupně přecházela, mastifové přišli na řadu až o 13:20. V malé hale plné psů byly pro naše dlouhé nohy také malé kruhy, no ale zvládli jsme to. Přihlášených bylo 9 ale nakonec dorazilo 6 mastifů - 2 psy a 4 feny. Nina Lwia Dolina si odnesla ocenění nejhezčí fena, nejhezčím psem a také vítězem plemene byl portugalským rozhodčím oceněn Casper. Plní radosti jsem se vrátili domů,  opět se projevila Casperova radost a temperament - celý šťastný poskakoval po zahradě a hned utíkal za holkama. Všude dobře s Trixi a Dorkou nejlíp!!!
Foto z výstavy ve FOTOGALERII.

27.3.2010 - MVP Katowice /rozhodčí Rui Oliveira  P/ 
Casper Debra-Damo - V1, CWC, CACIB, BOB

casper s páničkem

25.3.2010


Casper, Trixi a ani Dorka v sobě "zahradníky" nezapřou. S nástupem jara. tepla, sluníčka vylétávají do zahrady s obrovským elánem a téměř celý den vydrží čmuchat, hrabat, běhat ale i válet se mezi stromkama. Každý si po práci zaslouží odměnu, tím pro pejsky je pořádna flákota masa!
Holky, ty dobře věděli co s ní. Casper, náš dosavadní "vegeterián", opravdový kus masa ochutnal poprvé. Jediné co věděl bylo, že si jej musí pořádně hlídat. Tak hlídal, škaredě se díval a budil hrůzu. Celý dojem šelmy si však kazil nejistým olizováním a postrkováním masíčka. Pak to nakonec nějak spapal, k tomu ho donutili hlavně hladové a chamtivé pohlady Trixi a Dorky. Teď už si je istější!!! 
Kromě zahradničení se dali pejsci i na pasení. Sousedi opět vyhnali slepice na zahradu a ti druzí si zas, asi dočasně, pořídili prasata. Jooooj, to je vůně 8-) a práce! Každé zvíře z jedné strany zahrady, někdy pejsci ani neví kam dřív skočit. Casper se opět vyznamenáva, ty prasata totiž nejdou vidět ale slyšet. Náš "ťulko-bamboň" usoudil, že jsou možná i  v našem sklepě, štěká do něj a tím pádem duní na celou ulici. Jěštěže u mastifa baf-baf stačí...
Všichni užívejte hřejivé paprsky jara, trochu zahradničte, věnujte se zvířátkům 8-) a také  nezapomeňte omrknout i nové fotečky našich miláčků mastifáčků ve FOTOGALERII.  

22.3.2010


Ve VIDEOGALERII  naleznete nové videa Trixi hrajíci si s míčem a Caspera při procházkách zimní krajinou.

15.3.2010

Velice nás to mrzí, ale Trixi nezabřezla. I když jsme všichni hledali, na sonu jsme nic nevideli. 8-(
Předpokládáme, že koncem léta (srpen- září) bude Trixinka hárat a krytí zopakujem. Je nám to opravdu moc líto, na štěňátka jsme se až moc tešili, máme doma už spoutu hraček a i misky.
Hlavne ale, že je Trixi zdravá, hravá a pořád plná elánu! 

Tento víkend byl pro mnoho milovníků psů na celém světě víkendem, na který zas budou dlouho čekat a možná i usilovat. V Anglii totiž proběhla jedna z největších výstav psů na světě - CRUFTS , výstava, na kterou se nestačí jen přihlásit, ale musíte se na ní i kvalifikovat.
A tak i u nás doma byl víkend v duchu "We lowe the wonderful world of dogs". Mastif se představil hned první den,  přihlášených bylo 94 jedinců, nejkrásnější fenou a zároveň vítězem plemene (BOB) se stala  SECRET CHARM AVEC DIBESTnejkrásnějším psem se stal MASTIFFHILLS WURREL CROSS a nejkrásnějším štěňátkem CWMTYSSWG DESTINYS DELIGHT, vše rozhodovala paní rozhodčí ANN ARCH.
Fajn byla možnost sledovat doprovodný program výstavy (agility, práce se psem, tanec se psem, obedienci a jiné.) online. Moc moc moc hezké, zasmáli jsme se a také smekáme...prostě paráda!!! Nejkrásnějším psem výstavy se (kupodivu 8-) ) nestal mastif, ale pejsek plemene maďarský ohař - viszla. Rozhodčí ale rozhodování neměla vůbec lehké... překrásní psi, opravdu!

8.3.2010
To ultrakrátke jaro, které proběhlo, ocenila nejvíce Dorinka, přece jen je to již dáma v letech a tak jí hřejívé sluneční paprsky dělají moc dobře. Naši "puberťáci"  mají rozmary počasí "na háku", blbnou stále a pořád, či je sníh, déšť, vítr nebo slunce. Práce všeho druhu, tak to je slogan, který naše pejsky charakterizuje nejlépe. Ve FOTOGALERII nové fotky, jejich aktivity celkem vystihují! 

25.2.2010Mastifáčci i nadále žijí poklidným životem pohodáře. No jo, veget na sluníčku!!!
U Trixinky na první pohled nic nového. I když nám se zdá jiná, ale to je tak po každém hárání a taky my chceme aby bylo něco trošku jinak! 8-)
Kdyby bylo do bříška vidět, v tomto období by se "prckové" měli uhnízďovat na stěně dělohy.  A během následujících dvou týdnů se jim začnou vyvíjet důležité orgány.  Proto je teď  "mamča" velice citlivá na změny a děloha je schopná zárodky i plně vstřebat. Je to jedno z nejkritickejších období. Musíme tedy i nadále hýčkat a opečovávat!!! Uvidíme, jak se nám vede asi tak za 14 dní...

15.2.2010


Dnes bylo venku taaak fajne, že jsem i na bábovku v troubě zapoměla...
Ve FOTOGALERIE opět nové zimní fotky. Určitě mrknete, uvidíte co je to  ŠŤASTNÝ PES!!! 8-)

11.2.2010
Už jsou doma !!! Patrik byl z celého pobytu, návštěvy a psů, hlavně Dustyho, v chovatelské stanici Slnko Zemplína nadšen! Trixinka o trochu méně, přece jen 8hodin jízdy autem daleko od svých milovaných, "maminky", Dorky a hlavně Caspera, do kterého se stihla dočasně zamilovat... 
Přesto krytí proběhlo a nám nezbývá než věřit, doufat, opečovávat a čekat...

10.2.2010

Krásny článek o mastifech si přečtete zde  ... hezké povídání a pěkné fotky i našich "mimin" 8-))

8.2.2010Dnes v brzkých ranních hodinách odjela Trixinka s Patrikem za Dustym! Doufám, že se námi vybraný ženich bude Trixince líbit a vše "poběží hladce" !!!
A my tady doma... "když kocour není doma kočky mají préééé" 8-)) 

7.2.2010

O víkendu proběhla v Brně dvoudenní výstava psů. V sobotu bylo přihlášených 18 a v nedeli 15 mastifů, to je opravdu úctyhodný počet! Není divu, že jsme se těšili, to totiž znamená i mnoho skvělých lidí. Celkově musím říct, že byla výstava super. Domů jsme odjížděli hodně pozitivně naladění! I když unavení... Ze soboty na neděli jsme spali v motelu, v malém pokoji bez topení a se 3 pejsky... no, byla to veselá noc!!!
Fotky z motelu i výstavy najdete ve FOTOGALERIE.

6.2.2010
- MVP Brno /rozhodčí Řehánek/
Bellis Debra-Damo - V2, res. CAC,
Casper Debra-Damo - V1, CAC, res. CACIB

Tímto Casper splnil podmínky pro udělení titulu Český junior šampion krásy.

7.2.2010 - MVP Brno /rozhodčí Lewandowski, PL/
Bellis Debra-Damo - V2, res. CAC, res. CACIB
Casper Debra-Damo - V1, CAC
Cera Debra-Damo - V2

Všem děkujeme za skvělou atmosféru! Největší DÍK opět Davidovi s Markétkou, kteří to s paličatou Bellis neměli zrovna jednoduché a také Radkovi!
Děkujeme za skvělou prezentaci našich odchovů!!!    
                           
30.1.2010


Máme o jednoho až tři psi více! Nedobrovolně! Naše holky mají nápadníky z celé obce, všichni jsou malí ale vytrvalí, otravní a ... je mi jich líto, nežerou, nepijou, nespi a jen čekají na studeném snehu. Ach, hormony... Jeden vytrvalec chodí s náma i na procházky, takový malý kamikadze je to, na Trixinku si neustále dovoluje. Ona nesnáší drzé, zuřivé, upišťané psy... eště, že má tak dobré srdce! Obojí má po mně hahaha 8-)
 (dnes mi totiž ten malý záškvara pokazil celou procházku, žádny relax v přírodě, byl to stres! Říct ale, že příště ho nevemu, nemůžu. Je všude!)
Stejně procházky, byly, jsou a budou parádni - nové foto opět ve FOTOGALERIE.

Vypadá to tedy, že i Trixinka začína konečně hárat!!! Vývoj budeme sledovat, Vás informovat! 8-)
 
24.1.2010


Mrazivý to návrat z Trenčína, máme tu -20 °C, brrrrr... omnoho vroucněji nás přivítali pejsci - Trixinka s Daysy (flatík) nám skákali od radosti až nad hlavy, Dorka se táááák vlnila a všichni dělali to svoje radostné prrrrr... taky dostanou lahodné ouško, mňam mňam mňam!
Výstava dopadla výborně, Casper se paní rozohdčí moc líbil. Jinak velcí psi v malé hale, u kruhu téměř žádný prostor... Casper bude spát jak dudek a my taky!
Jo a v sobotu naše "černota" Daysy získala svůj 3 CAJC a stala se Slovenským junioršampionem krásy mladých!!! Poteší! 8-)

24.1.2010 - MVP Trenčín /rozhodčí Staviarska Viera, SK/  FOTO
Casper Debra-Damo - V1, CAC, CACIB

20.1.2010
Máme doma tři mastify, ale dnes se mnou komunikoval pouze jeden, a to jeden pořádně uražený. Byla to Trixina, ještě nikdy snad nebyla tak uražená, dotčená, naštvaná. Naštval ji Casper a může za to Dorka. Nebo vlastně příroda... a i já, protože jsem Trixince tak trochu vyčítala, že nehára ona ale Dorka, jak kdyby za to mohla, že?!  A teď vlastně všechno víte!
Dorka začala hárat a tak Casper má oči jen a jen pro ní. Celé dny ji chodí za ocasem anebo jí leží u nohou ( to doslova, na zádech a vzhůru nohama ). Keďže Dorina je už "babička" a venku dnes bylo -7°C, ven s vyhřáté boudy se jí moc nechtělo, Casper teda taky vystrčil nos jen po dlouhém přemlouvání. Ale nic s ním nebylo, zaslepen láskou... Trixi neměla s kým blbnout a tak pořád volala na mně (tím pádem i na půl obce), poskakovala a s prosíkem na mně házela ty svoje psí oči...byla táááák roztomilá!!! Má to ale štěstí, že mám pro ní takovou slabost... 8-)
Jinak se v neděli chystáme do Trenčína na MVP, tak uvidíme jak to Casper zvládne, tak dlouho a daleko od své milované...

16.1.2009

Do FOTOGALERIE opět přidány nové zimní a veselé fotky!

11.1.2010


 

Do Olomouce jsme si zapomněli vzít foťák, naštěstí fotit se fotilo a všechny fotky najdete zde.
...a naši fešáci na výstavě v Olomouci:

Casper Debra-Damo
casper      casper 

Cera Debra-Damo
cera      cera v kruhu       

Bellis Debra-Damo
bellis

9.1.2010

Ráno neskutečně lilo, ještě jsme ani nevyjeli z brány už jsme zapadli do závěje... to ten den začal. Ale právě naopak, byl to pro nás super den!!! Moc za to děkujeme i Markétce s Davidem a Radkovi s Terezkou!!! Díky a Gratulujeme!!! ;-)

9.1.2010 - Hanácka národní výstava psů Olomouc /rozhodčí Ovesná Božena/
Bellis Debra-Damo - V1, CAC, Národní vítěz
Casper Debra-Damo - V1, CAJC, Nejlepší mladý jedinec, BOB
Cera Debra-Damo - V1, CAJC


4.1.2010A je to tu – Nový rok. Doufám, že jste se všichni hezky s tím starým rozloučili, do nového vykročili  tou správnou nohou … tak ať je báječný!

Pejsci, ti silvestrovskou půlnoc pěkně prospali, nestálo to za to vylézt do toho deště a "rambajzu". My jsme se spolu se starým rokem, také definitivně rozloučili s trávníkem. Co nezničila kombinace deště a lehkého našlapování našich drobečků, tomu pomohl krtek a dorazili hrabáním opět pejsci.. No pejsci, budeme konkrétní – Trixi. Trixinku podzemní život krtka hodně zajímá, to, že nad zemí dělá hromádky ví, ale co asi dělá pod zemí?! 
Nevadí, vše je zapomenuto, schováno, zakryto... konečně nasněžilo a začala skutečná zima. Venku je překrásně!!! Moc si užíváme, asi po hodinové přípravě - "zazimovat" sáně, naložit dítě „sněhuláka“, pak stačí jen zavolát na ty tři nezbedy a vyrážíme na procházku, prostě se jen tak proběhnout, projít … a taky trochu prohnat ty líné hladové králíky (nic proti nim, pokud neokusují naše stromečky). FOTO

V odkazu „Štěňata“ je odtajněn Trixinčin ženich, tak snad konečně začne hárat.... Plánovali, jsme původně krytí v Itálii, kde se nám však nepodařilo domluvit s chovatelem (snad další krytí). Pro tohoto psa (záměrně neprozrazuji, aby jste se mrkli ) jsme se rozhodli proto, že jeho maminka pochází z linie, ze které je i naše Dorka.. Rádi bychom pokračovali… 

27.12.2009

 Ve FOTOGALERII přidány nové fotky!

23.12.2009

Příjemné prožití vánočních svátků a do nového roku hlavně zdraví, štěstí ...
Vám všem přejeme MY všichni z Debra-Damo

PF 2010

 
TOP MASTIFF
KVALITNÍ KRMIVA  

Novinky 2007-2009 / News 2007-2009

 BACK / ZPĚT