2013

   FOTOGALERIE                                                                VIDEOGALERIE Novinky / News
31.12.2013
pf 2014
19.12.2013
... naše milovaná "šunka" má dnes 7 let. Trixi doufám, že nám naložíš aspoň ještě jednou tolik, vždyť víš, že bez tvého velení, by to tedy nešlo... :-)  

HAPPY 7th BIRTHDAY TRIXI!!! 

TRIXI 7 LET
hodně zdravíčka, síly a té mastifí energie a radosti přejeme i všem sourozencům. Myslíme i na ty, kteří již dovádí v nebíčku.... Stejně tak pořád vzpomínáme i na naši Joly, která by se 17.12. dožila 3 let, nebylo to bez slzu, ale na její památku jsme do FOT
OGALERIE přidali album, které Vám ji představí tak, jak si ji my  nosíme v srdci... foto

29.10.2013
... říjen je pro nás měsíc plný narozenin - začíná to flatík Daysy, hned den na to Casper poté 20.10. měla 5 let naše středoasiatka Caty. 25.10. 2011 se stala maminkou naše Trixi - 2 narozeniny tedy slavil náš D-vrh a včera 28.10.2013 oslavila své třetí narozeniny Febee.

Všem našim miláčkům, u nás doma i v nových domovech, přejeme vše nej, spoustu zdraví, lásky a samozřejmě i zábavy, která k životu patří....


Feebee 3 years

16.10.2013

naše C-čka jsou zas o rok starší, 12.10.2013 to bylo 5 - let co se naší Dorce narodil její poslední vrh - 3 nádherné štěňátka, dnes již krásní mastifové Casper, Cassidy a Cera!
 ... kluci a holko hlavně zdravíčko a lásku!!!

 casper 5 let  casper 5 let
22.9.2013 - XXVIII KRAJOWĄ WYSTAWĘ PSÓW RASOWYCH, RYBNIK, PL
                   /rozhodčí Lewandowski Marek, PL/

Cyberus Backup Plan "DIESEL" - Excellent 1, CWC, BOB

 30.9.2013
Máme za sebou úžasný víkend! Od pátku do brzkých ranních nedělních hodin jsme s Shirou a Dieselem pobývali na Vysočině, kde jsme si užívali nádherné dny s přáteli a jejich mastify. Probrali jsme vše kolem chovu mastifa, jak tady u nás tak i ve světě, naši mazlíčci se mezitím vyblbli na louce, někteří i okoupali v řece a hlavně, přátelská a hravá atmosféra v kolektivu psů, potvrdila to, že nejen exteriérové, zdravotní ale i povahové vlastnosti u mastifů v ČR jsou na výborné úrovni. Toto také ocenil rozhodčí na klubové výstavě Klubu málopočetných dogovitých plemen psů, které jsme se v Praze v neděli zůčastnili. 
Tímto děkujeme všem naši přátelům za perfektní víkend, plný milovaných mastifů, ale i zábavy a sluníčka.  ... těšíme se na příště!!!


setkání 27-29.9.2013
(autor fotky: Míša Michelová)
 
více fotek ze setkání přátel a chovatelů anglického mastifa najdete ve FOTOGALERII    


29.9.2013-  CLUB SHOW KMDPP, PRAHA  /rozhodčí Karel Hořák , CZ/
Cyberus Backup Plan "DIESEL" - Excellent 1, CAC, BOB
Cyberus To Xess " SHIRA" - Excellent 1, CAJC, BOJ


(autor fotky: Daniel Zelenka)

22.9.2013

22.9.2013 - 43 KRAJOWĄ WYSTAWĘ PSÓW RASOWYCH, BYTOM, PL
                   /rozhodčí Rusinowska Anna, PL/

Cyberus Backup Plan "DIESEL" - Excellent 1, CWC, BOB

 
Naše "E"& "F"  štěňátka, se mají ve svých domovech skvěle a některá z nich opět "válela" i na výstavách.
Fannya získala na své první výstavě (národní výstava, 22.9.2013) ocenění velmi nadějná jedna a také nejlepší štěně. 

fannya  fannya 7 months

Ebonny se 2.9.2013 zůčastnila své první výstavy, byla to výstava v hale. Vedla si opravdu skvěle. Byla jedinou fenou, co však neznamená, že svůj titul nejlepší fena nezískala zaslouženě!

ebonny  

Ellie Mae se zůčastnila norské klubové výstavy (3.8.2013)  kde zvládla skvěle nejenom svoji třídu, ale také se stala nejlepším štěnětem výstavy.
 
ellie norwegian club show 2013  ellie norwegian club show 2013
ellie mae 6 months  ellie mae 6 monthsLina & Kathy & Serge congratulations and big thanks for all !

25.7.2013

HAPPY 2nd BIRTHDAY FREDY!!!fredy 2y

21.7.2013

HAPPY 2nd BIRTHDAY DIESEL!!!


13.7.2013
Ellie Mae se zůčastnila své první výstavy. Vedla si naprosto skvěle a moc si to užívala. Ellie získala ocenění nejlepší štěňě výstavy ! 

Lina, congratulations on a great job with Ellie and big thanks for all the care&love they give her!

ELLIE MAE 4 MONTHS

31.5.2013Dnes do svých nových domovů dorazily i naše dvě poslední "cestovatelky", Ebonny a Eilah odcházely poslední, protože letěly, letěly dokonce několik dlouhých hodin, ale ta láska s jakou byly přivítány za tu oběťurčitě stála.
I když se nám všechny štěňátka rozkutálela do světa (Slovensko, Ukrajina, Francie, Švédsko, USA, Kuvait), jsme rádi, protože jsme jim opravdu nemohli vybrat lepší a láskyplnějsí domov. No, a díky dnešní internetové době jsme s nima prakticky pořád v kontaktu!

19.5.2013
Máme za sebou 2 výstavní dny. V pátek jsme se s Dieselem účastnili světové výstavy v Budapešti. V sobotu Diesel a Shira běhali na klubové výstavě v Hlučíně.

I když naši psi byli jediní přihlášení z ČR, stejně do Maďarska přijelo pár českých chovatelů, takže Diesel s Patrikem měli za kruhem velkou podporu.  A jistě i díky tomu se náš Diesel umístil ve své třídě na krásném 3. místě. Co je naprosto skvělé!
Dieselkovi to ale asi nebylo dost, protože natáhl svoji uslintanou hlavičku na stůl v kruhu, kde se mu podařilo uloupit kokardu pro nejlěpší štěně. I když nerad, musel ji vrátit. Pán sedíci za stolem, ještě dlouho bojoval se slinami na růžové stušce a svou gestukulací nám dával jasně najevo co si myslí...

V Hlučíně byla atmosféra ještě lepší! Méně stresu a únavy, krásné prostředí i počasí a spousta fajn lidí. Pro Shiru to byla její první výstava. Její elán a radost z výletu byla po celou dobu velká. Před mastifem, bylo ještě pár plemen. Shira se tedy mezitím seznamila s ostatními pejsky a pak, samozřejmě využila chvilky a zašla i do kruhu zkontrolovat poháry. Líbili se jí moc, naštěstí Shira rozhodčímu také, tak máme jeden pohár doma.

 17.5.2013- WORLD DOG SHOW, BUDAPEST, HU /rozhodčí Payne Glynn, UK/
Cyberus Backup Plan "DIESEL" - Excellent 3
18.5.2013-  CLUB SHOW KMDPP, HLUČÍN, CZE  /rozhodčí Kot Andrzej , PL/
Cyberus Backup Plan "DIESEL" - Excellent 1, CAC
Cyberus To Xess " SHIRA" - Excellent 1, CAJC, Junior Club Winner

 

 

5.5.2013
Fotky z devátého/desátého týdne vrhu "E" & "F" najdete ve FOTOGALERII 

EBONNY DEBRA-DAMO EILAH DEBRA-DAMO


FARLEY DEBRA-DAMO


28.4.2013- CACIB OPOLE, PL  /rozhodčí Opara Krystyna, PL/
Cyberus Backup Plan "DIESEL" - Excellent 1, CAC19.4.2013
Do fotogalerie jsme opět přidali fotky našich štěňátek. Až když se podívám na fotky, uvědomím si jak hodně za ten týden narostou, kolik toho dokázala za 2 měsíce. Ve skutečnosti si to člověk ani nestíhá uvědomovat. Poznáte to jen podle toho, že je pořád těžší a těžší jim uniknout, zavázat si tkaničky a pod.

  

 

                                   


Fotky z osmého týdne vrhu "E" & "F"  najdete ve FOTOGALERII 

       


16.4.2013
14.4.2013- CAC Ostrava, CZE  /rozhodčí Matyáš Jaroslav , SK/
Cyberus Backup Plan "DIESEL" - Excellent 1, CAC, National winner, BOB

11.4.2013
Štěňátka si v uplynulém týdnu užila hlavně dovádění ve sněhu! Teď už však konečně přišlo jaro, takže blbnou bez sněhu, ale díky teplu zas o to dýl!
Všichni jsou moc roztomilí, hodní a když nemají tu svoji chvilku "šijou se mnou všichni čerti" jsou k zulíbání. V ten "jejich moment", mazlení nedoporučuji, protože přijdete o nos, uši... No a nechci to zakřknout, ale již několik dní, jsme doma neobjevili žádnou loužičku, jsou to prostě naše šikulky!!! ♥

EBONNY                                                  EILAH
ebonny  eilah
ELLIE MAE                                               EVEN FLOW
ellie mae  even flow
FANNYA                                                  FARLEY
fannya  farley

ŠTĚŇÁTKA

Fotky ze sedmého týdne vrhu "E" & "F"  najdete ve FOTOGALERII 
 3.4.2013
Bohužel radost a štěstí jsou velice pomíjivé. V chovatelství přicházejí i tragické a smutné chvíle, které úplně potlačí například i radost ze štěňátek. 26.3. a 27.3. u nás zavládl nepopsatelný smutek, když náhle odešel Fellow "Slávek" a den na to i jeho maminka, naše sluníčko, naše milovaná Joly. Joly i Slávek byli nepostradatelnou součástí našeho týmu, každý pes je svůj a má zde své místo, jejich odchod byl a ještě dlouho bude pro nás obrovskou ránou.

Díky tomu, že byla Joly už asi 2 měsíce s námi v domě, její odchod tolik nezasáhl naše ostatní pejsky. Feebee síce nějaký ten den, dělala smutné oči, ale poté co přišla na to, že smutný pohled ji zabezpečil místo na sedačcea a jiné privilegiá, mám podezření, že  začala celé situace tak trochu zneužívat.

Štěňátka jinak pěkně rostou, nadále zlobí a blbnou. Doufejme tedy, že je vše jak má být a to zlé se už opravdu v dobré obrátí!
Fotky ze šestého týdne vrhu "E" & "F"  najdete ve FOTOGALERII


Fotky z pátého týdne vrhu "E" & "F"  najdete ve  FOTOGALERII 


18.3.2013
V neděli jsme využili sluníčka a štěňátka nafotili v postoji. Jsou to šikulky a fešáčci!
Naše nadšení z nich je obrovské, i když u nekonečného úklidu si už nezpívam, ale spíš si stěžuji - " proč mi tam lezeš... to musíš zrovna teď a tady...netahej mi to.. ne moji botu ne... bylo tohle nutné.. "  můj monolog končí pusou mezi oči viníkovi! ;-)
 

ebonny eilah
ellie mae ewen flow


Fotky ze čtvrtého týdne vrhu "E" najdete ve FOTOGALERII 


fellow  farley
fellow

Fotky ze čtvrtého týdne vrhu "F" najdete ve FOTOGALERII16.3.2013
16.3.2013- CACIB KATOWICE, PL  /rozhodčí Alessandra Giuseppe , I/
Cyberus Backup Plan "DIESEL" - Excellent 1, CAC, CACIB, BOB

Diesel  19 months


15.3.2013
Naši kluci Diesel a Fredy v uplynulých týdnech podstoupili "zkoušku dospělosti" - rentgen kyčlí, bonitaci a několik zdravotních testů. Vše dopadlo skvěle a z našich kluků se stali KRYCÍ PSI !!! (více info na jejich stránkách)


14.3.2013
Štěňátka ochutnala granulovou kašičku. Vrhla se na ni skoro se stejným nadšením jako na maminku. Jen ten spánek co následoval, byl delší... 8-)


11.3.2013
 Farley, Fellow a Fannya navštívili Ebonny, Elilah, Ellie Mae a Even Flow!

E & F 20days


E & F 20daysFotky z třetího týdne vrhu "E" najdete ve FOTOGALERII 


Fotky z třetího týdne vrhu "F" najdete ve FOTOGALERII


5.3.2013
Štěňátka mají již otevřena očíčka, zoubky se jim již tlačí ven (k radosti maminek), sluch i čich se jim zdokonalují a nožky už skoro poslouchají. Náznaky radosti, škádlení, kousání, vrčení a hraní si se také objevují. To znamená jediné, už za pár dní z nich budou opravdický pejskové! Bude veselo, hurááá!

Naše dvoutýdenní Extraholky:
Více fotek z druhého týdne vrhu  "E" najdete ve FOTOGALERII                   
ebonny 2weeks  eilah 2weeks

ellie mae 2weeks  even flow 2 weeks


Naši dvotýdenní Fešáci:
Více fotek z druhého týdne vrhu "F" najdete ve FOTOGALERII                     
fannya 2weeks  farley 2weeks

fellow 2weeks
1.3.2013
I když nás naše mimina "nutí" válet se s nima v pelíšku, ven stejně musíme .Včera jsme se konečně dočkali i sluníčka, takže aspoň pár fotek našich "venkovních" miláčků!   25.2.2013
Minulé pondělí v 7 hodin ráno, byla v pohledu obou fen vidět neistota a nervozita. Týden na to, jsou z nich jisté a spokojené maminy a to "SOS" v jejich očích již naštěstí není. Obě přesně vědí co mají dělat.

Feebee má svoje 4 holky pořád na dohled, ale ležet u nich ve dne v noci, to není nic pro ni. Největší oblibu má Feebee v úklidu pelíšku, já už jsem boj s ní vzdala, je to její pelech... Holky pěkně rostou. Jak dnes řekla naše dcerka: "Hlavičky jim hodně narostly, ale naštěstí, ten jazyk se jim tam pořád nevleze!"
(ten jejich roztomilý vyplazený jazýček, je důvod, proč se naše dítě tešilo na štěňátka) 

                                                                                                                        
Holky již mají svoje jména:                                                                            
Ebonny Debra-Damo
Eilah Debra-Damo
Ellie Mae Debra-Damo
Even Flow Debra-Damo


ebonny 6 days   eilah 6days

Ellie Mae 6days   even flo 6days
 
  
Dětičky od Joly jsou ty nejmilovanější na světě. Joly z nich pomalu ani jazyk neodlepí a dostat jí ven, aby se trochu prošla a vyvenčila byl první dny nadlidský výkon. Dnes už si i zablbne ve sněhu, pak se v pelíšku ani nehne, jen otáčí hlavou, kontroluje a oblizuje svoje zlatíčka. Těch je nám až někdy líto, úporně se plazí za svým cílem, když už jsou skoro tam, milující matka je pak jedním obliznutím odhodí zas až za "startovní čáru".  
 
                                                                                                                     
Kluci i jejich ségra také mají jména:
Farley Debra-Damo
Fellow Debra-Damo
Fannya Debra-Damo

farley 6days   fellow 6days

fannya 6days
foto z prvního týdne života štěňátek najdete ve  FOTOGALERII18.2.2013
... z bedýnek se ozývá chrupot a sem tam pískot, můžeme s potěšením oznámit :

MÁME 7 PŘEKRÁSNÝCH ŠTĚŇÁTKA ZE 2 VRHŮ
WE HAVE 7 BEAUTIFUL PUPPIES FROM 2 LITTERS


Litter "E"  Debra-Damo                                                                               Feebee
se stala maminkou čtyř holčiček

litter E first day

2  žíhané holky & 2 plavé holky

2 brindle girls & 2 fawn girlsLitter "F"  Debra-Damo                                                                               k Joly se tulí dva kluci a jedna holka

litter F first day

1 žíhaná holka & 1  plavý kluk & 1 žíhaný kluk 
1 brindle girl & 2 boys (1 fawn & 1 brindle) 
foto z prvního dne ve  FOTOGALERII
9.2.2013
ve FOTOGALERII najdete nové album fotek našich zvířátek  


diesel 18m

shira 9m

joly 25m

feebee 27m

casper 51m4.2.2013
2.2. 2013 - DUOCACIB Brno /rozhodčí  Shalata Dominikan, UA/
Cyberus Backup Plan "DIESEL" - Excellent 2, res. CAC


3.2. 2013 - DUOCACIB Brno /rozhodčí Bosnjak Tibor, SRB/
Cyberus Backup Plan "DIESEL" - Excellent 1, CAC

Diesel 18m

Cyberus Backup Plan "DIESEL" splnil podmínky pro udělení titulu
ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION 


27.1.2013
Takhle se naše holky zakulacují:

Feebee 43 den březosti / 43. day of pregnancy
Feebee 43. day of pregnancy Feebee 43. day of pregnancyJoly 41. den březosti / 41. day of pregnancy
Joly 41. day of pregnancy  Joly 41. day of pregnancy20.1.2013
V polovině prosince nám obě naše holky začali hárat. Podle plánu měly jejich dny nastat až v únoru, ale příroda to asi chtěla jinak, takže nám nezbylo nic jiného než se přizpůsobit. Nakonec, vše dopadlo tak, že si jeden kluk "užil" a čekali ho perné dny. Obě,  Feebee i Joly byly nakryty krásným, mohutným a zdravým psem -

Ignacio Brindle Mastiffs at Spod holí  "Brutus"

To víte, že jsme holky neustále sledovali. Ony jsou ale po hárání pokaždé jiné, jsou kulatější, jejich chování se taky mění... v pátek jsme tedy vyrazili na veterinu. První šla Joly, veterinář přiložil sono a říkal, " jeje tady máme mimina, podívejte 1,2,3,4.... " Joly dostala megapusu a na zem si lehla Feebee, pan doktor řekl: " no u Vás bude teda veselo, podívejte tady je ocásek... "
My jsme na sebe jen vykulili oči a objali naše dvě maminy. Doufáme, že holky druhou polovinu březosti v pohodě zvládnou a vše dobře dopadne, držte nášim holkám pěsti!

narození štěňátek vrhu "E" a "F" očekáváme v polovině února 
 
E litter  F litter

We are expecting puppies in mid February


8.1.2013


 6.1.2013 - VIII. Hanácká národní výstava psů, Brno /rozhodčí Opara Krystyna, PL/

Cyberus Backup Plan "DIESEL" - Excellent 1, CAJC, BOJ
diesel

Casper Debra-Damo - Excellent 1, CAC
casper


... ve FOTOGALERIE  je také přidáno nové album s fotkami foto

pf 2013
KVALITNÍ KRMIVA  


Novinky 2012/ News 2012
 Novinky 2011/ News 2011

 Novinky 2010/ News 2010

Novinky 2007-2009 / News 2007-2009

             back / zpět